Yemek Odanı Kişiselleştir

Yemek masası ve çevresinde şekillenen destekleyici ürünler, yemek odanda büyük rol oynuyor. Yemek odaları; bazen keyifli sohbetlerin buluşma noktası oluyor, bazense kalabalık aile yemeklerinin yendiği anlara eşlik ediyor. Peki ya tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir yemek odası takımına ne dersin? Kendine göre takım içeriğini değiştirebileceğin / kişiselleştirebileceğin detaylarla, yemek odanı ortaya çıkartman için önerilerimizi sıralıyoruz.

Öncelikli olarak yemek odanın alanına göre seçimlerini yapman gerek.

Küçük Alanlar

Küçük bir yemek odan varsa, Loki gibi ince ve zarif bir yemek odası takımı düşünebilirsin. Takım içeriği 1 adet masa, 4 adet sandalye ve 1 adet konsoldan oluşuyor. Loki Yemek Odası Takımı; ahşabın en güzel tonuyla farklı bir görünüm katarken, dama tasarımlı konsoluyla da ihtiyaçlara cevap veriyor. Açılabilen masasıyla kalabalık sofralarda sevdiklerinle birlikte yaşayacağın unutulmaz anlara eşlik ediyor.

Orta Büyüklükte Alanlar

Orta büyüklükte bir yemek odan varsa, istediğini seçebilirsin! Tabi belirli ölçüler içerisinde. Tatlı bir kafe görünümü kazandırmak ya da buluşma noktası ortaya çıkartmak için seçeceğin diğer mobilyalara dikkat etmen gerekiyor.

Geniş Alanlar

Geniş yemek odası alanları, yemek masalarının tam olarak parladığı yerler. Minola Yemek Masası‘nın naif stiliyle şık bir görünüm yakalayabilirsin.

Yemek Masası Formu

Yemek masanda hangi formları seçeceğine karar veremedin mi?
O zaman sana birkaç tüyo verelim. Dikdörtgen masalar çoğu yemek odasının şeklini yansıtır. Seçeceğin yemek masası, sandalyelerle uyum sağlayabilir.

Peki ya küçük bir yemek odan varsa…
O zaman yuvarlak veya kare şekilli bir masa düşünebilirsin. Yuvarlak şekiller kompakt alanlar için daha iyi sonuçlar verir. Ayrıca samimiyet ve rahatlık ortaya çıkartmak için de iyi bir seçim.

Gereksinimlerini ön plana aldığında, çekirdek bir aileye sahipsen;

Neo Yemek Odası Takımı gibi daha küçük ölçekli bir yemek odası takımı tercih edebilirsin. İşin özü dikdörtgen yemek masası, çekirdek bir aile için mükemmel bir seçim.

Ya da belki geniş bir arkadaş grubuna sahipsin ve sıklıkla evinde misafirlerini ağırlıyorsun. Bu durumda, muhtemelen sevdiklerini bir araya getirecek bir yemek odası hayal ediyorsun. Scarlet gibi açılabilir bir masa ile kesin çözüm seninle. Açılabilir yanıyla fonksiyonel çözüm üretiyor. Konuk listene göre genişleyebiliyor.

Yemek masası yemek odan için büyük bir yatırım. Uzun ömürlü olmasını istemekle birlikte, yemek masanın hangi malzemeden üretilmiş olduğu da önemli bir konu. Masif ahşap, sadece güzel ve estetik değil; aynı zamanda son derece dayanıklıdır. MDF, işlenmiş ahşap ve masif ahşap kaplama gibi malzemeler de görünüm ve his açısından güçlüdür.

Ahşap Yemek Masası: Yemek odana sıcaklık ve rahat bir his katabilirsin. Ahşap yemek masalarında her zaman belirli bir sadelik bulunur. Farklı ahşap materyalleri bir araya getirmek; yemek odanda doğal bir atmosfer ortaya çıkartacak. Eğer bol güneş ışığı da alıyorsa renkler daha çok kendini parlatacaktır.

Mermer Yemek Masası: Mermer masalar, yemek odana daha cool bir his verebilir. Üstelik lüks, eklektik ve minimalist tasarımlarla da uyumlu.

Destek Ekip

Konsollar, yemek odalarının olmazsa olmazlarından. Takım içeriğini değiştirebilme özelliği ile istediğin konsolu, istediğin yemek masası ile eşleştirebilirsin.

Masa ayakları, yemek odan için tasarım etkisi ortaya çıkartır. Farklı stillerde masa ayakları, dayanıklılığın yanı sıra heykelsi bir form da ekler. Tripoddan klasik kare şekline, ahşaptan metale yemek odanın atmosferini yükseltebilecek masalara göz gezdir.

Masanın ayak stilini sandalyelerinle “uydurma” konusunda endişelenmene gerek yok. Farklı kombinler ilgi ortaya çıkartır ve kişisel stilini ortaya koyar.

Vivense’de beğendiğin yemek odasının takım içeriğini değiştirebilirsin. Binlerce ürün seçeneği ile stilini ortaya koyma zamanı!

0

Önceki

Stil Sahibi Yatak Odaları Oluşturmak için İyi Fikirler

İlgili YAZILAR

Düşüncelerini Bizimle Paylaş

Yorumunu buraya yazabilirsin

Bir dahaki sefere yorum yaptığımda kullanılmak üzere adımı, e-posta adresimi ve web site adresimi bu tarayıcıya kaydet.

En Çok Okunanlar

Salonunun Olmazsa Olmaz 5 Parçası

10 Adımda Orta Sehpa Dekorasyonu

Küçük Evler İçin Pratik Çözümler

VİVENSE TOUCH İÇ MİMARLIK HİZMETİ

VİVENSE TOUCH İÇ MİMARLIK HİZMETİ
Dekorasyonunu yenilemek ya da yeni bir yaşam alanı tasarlamak istiyorsan, Vivense Touch İç Mimarlık Hizmeti ile hayalindeki eve adımını at.