Mobilya Tercihi Nasıl Yapılmalı ?

.

Mobilya Tercihi

Bu yıl mobilya tercihlerine baktığımızda yalınlığa, basitliğe ve fonksiyonelliğe önem veren tasarımların ön planda olduğunu söyleyebiliriz. Mobilya alışverişlerimizde önceliğiniz her zaman kullanışlı takımlardan yana olmalıdır. Alışverişlerinizde yapmanız gereken tek şey ihtiyaçlarınızı belirlemektir. Daha sonrasında ise ev durumunuzu değerlendirerek yani seçtiğiniz mobilyaların eviniz içerisinde odalarınıza ne kadar uygun olduğunu düşünmeniz gerekir. Bu tarz durumlarda mağazalarda çalışan personellerden yardım almak işinizi biraz daha kolaylaştıracaktır.

Peki Renkler?

2020 yılı içerisinde Pantone Renk Enstitüsü yılın rengi olarak Ultraviyole (mor ötesi) rengini seçti. Mor ve tonlarının gösterişli havasından dolayı dekorasyonda kullanılmasını önerirken aynı zamanda mor rengini oluşturan kırmızı ve mavi tonlarınında sık sık karşımıza çıkacağı kesin. Bu renklerin dışında iç mekanlarda özellikle gri, yeşil, saf beyaz, toprak ve bej renginin etkisi ile olağan dışı tasarımlarla evinizde alışılmışın dışında bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz. Sıcak tonlardan bahsedecek olursak hardal rengi bu yılın favori renklerinin arasına girebilir. Evimizde oluşturacağımız dekorasyonun hayatımızda önemli bir etkisi olduğunu unutmayalım. Özellikle renklerin ruhumuzda ortaya çıkarttığı etkileri değerlendirerek kendimize ve sevdiklerimize daha pozitif bir yaşam alanı oluşturabiliriz.

Kumaş Seçimi Nasıl Olmalı?

Kadife, süet, saten, deri şeklinde sıralayabileceğimiz kumaş trendleri içerisinde mobilyalarda oluşturulan desenlerde kumaş türü kadar önemli bir yere sahiptir. 2020 yılı içerisinde yaptığımız araştırmalara göre tercih edilen favori kumaş türünün kadife olduğunu görüyoruz. Mobilyalarda hatta ev tekstil ürünlerinde de sıklıkla gördüğümüz kadife, bu yıl yine karşımıza çok çıkacak gibi duruyor.