Dekorasyonda Mandala Etkisi

.

Geçmişten günümüze kadar farkında olmadan ya da bilerek hayatımızın birçok yerinde mandalalara yer verilmiştir. Eskiden evlerde moda olan dantel motifleri, hamamların tavanlarında ve duvarlarında kullanılan karo taşlarında, halılarda, örtülerde, çini veya tablolarda bunlara birer örnektir.

z6

Kökeni Hindistan’a dayanan mandala; metafizik veya sembolik bakımından meta ve mikro kozmosu gösteren şekillere verilen addır. Belli bir düzene göre çizilmiş ve (içten dışa ya da dıştan içe boyanır) boyanmıştır. Manda (enerji) ve la (kap) kelimelerinin birleşiminden oluşan mandalalar genellikle daire şeklindedir.

Her şeyin mistik merkezi olduğunu sembolize eden mandalalar günümüzde de popüler bir meditasyon yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Son zamanlarda adını sıkça duyduğunuz veya gördüğünüz mandalalar; boyamasanız dahi baktıkça içinizi rahatlatacak ve sizi derin düşüncelere götürecektir.

OBZZVI0

Dekorasyonda Nasıl Kullanabilirsiniz?

Dekorasyonunuza uygun ister duvar kâğıdı olarak, ister tablo olarak, (kendinizin boyayabileceği mandala tabloları ve duvar kâğıtları da mevcut) isterseniz de örtülerde, kırlentlerde veya berjerlerde kullanabilirsiniz.

Aşağıda salonunuzda, antre de ya da yatak odasında nasıl kullanabileceğinizi gösteren, size ilham verecek görselleri inceleyebilir, ortaya çıkartıcılığınıza ve algınıza göre aşağıda belirtilen örnekleri arttırabilirsiniz.

1454250465Funlife-arte-del-dise&ntilde

z4z5z2z1pegatinas-decoracion-paredes-mandalaWall-Art-Vinyl-Sticker-Room-Decal-Mural-font-b-Decor-b-font-Mandala-font-b-HinduCabecero-artesanal-Mandala-
z8z9

ESKİDEN MODA OLAN DANTEL MODELLERİNDE DE MANDALA ETKİLERİNİ GÖREBİLİRSİNİZ 🙂

evimez3mandalam