Lüks Düşkünü Patronların Makam Odaları

Lüks bir makam odası nasıl dizayn edilir? Lüks düşkünü patronların makam odaları nasıl dekore edilmelidir? Yaşam alanlarında lüks algısını oluşturmak için birçok etmeni bir arada bulundurmak gerekmektedir. Geniş ve ışık alan bir oda, ayakları yere basan bir dekorasyon, doğru mobilya seçimi ve etkili aydınlatma etmenleridir. Peki tüm bu etmenleri nasıl planlamalısınız?

Geniş bir oda, lüks bir makam odası dizayn etmek için en temel etmenlerin başında gelmektedir. Çünkü, bu yaşam alanlarında tercih edilecek lüks dekorasyon etmenlerinin geniş ölçü ve heybetli tasarımları ile odada boğulmaması gerekmektedir.

Klasik Mobilyalar ile Lüks Ortamlar

Klasik mobilyalar, ofislerde tercih edilecek en önemli lüks etmenlerinin başında gelmektedir. Yapısı ve tasarımı gereği lüks bir ortam oluşturmak için klasik mobilya modelleri tercih edilmektedir. İşlemeleri, altın varaklı cilası, heybetli yapısı ile ofislerde tercih edilen klasik mobilyalar lüks düşkünü olan patronların gözdesi olacak. Klasik çalışma masası, vitrin, misafir ağırlamak için sohbet setleri gibi birçok mobilya modeli bulunmaktadır. Bu mobilyalar ofisin genel konseptini oluşturmaktadır. Böylece lüks bir dekorasyon inşa edebilirsiniz.

Dekoratif Etmenler

Makam odalarında lüks dekorasyonu destekleyecek önemli etmenlerden birisi de dekorasyon ve dekorasyonu etkileyen etmenlerdir. Dekorasyonda belirleyici bir rol oynayan aksesuarların seçimi önemlidir. Genellikle lüks yaşam alanlarında patronun masasında odanın ihtişamını yansıtan şık aksesuarlar tercih edilmektedir. Siyasi bir dünya küresi, patronun masasında yer alan kalemli deri isimlik gibi etmenler tercih edilmelidir.

Dekorasyonda aksesuar kullanıma ek olarak, duvar ve zemin döşemelerinin de seçimi oldukça önemlidir. Genellikle lüks ofislerde ahşap duvar ve zemin döşemelerine yer verilmektedir. Bu döşemeler lüks algısını oluşturmakta ve genel dekorasyonu iyileştiren önemli etmenlerdendir.

Lüks Mekân Aydınlatmaları

Lüks mekanların aydınlatmaları oldukça önemlidir. Bu sebeple doğru oda seçimi de, bir dekorasyonun en temel ve öncelikli konusudur. Aydınlatma yaşam alanlarındaki can alıcı bir konudur. Doğru ve en iyi aydınlatma gün ışığı ve güneştir. Bu sebeple güneş gören ve ışık alan odaları tercih etmelisiniz. Doğal aydınlatmaya ek olarak, makam odalarının dekoratif aydınlatmaya da ihtiyacı bulunmaktadır. Bu aydınlatma şerit ledler, abajurlar, ofis avizeleri ve aydınlatma ürünleri ile de sağlanabilmektedir.

Özellikle lüks ve klasik bir abajur ya da lambaderin hemen ofis çalışma masasının yanında konumlandırılması şık bir konsept oluşturacaktır. Yandığında yaydığı sıcak ve samimi ışık, yanmadığı halde de abajurun aksesuar özelliği odada kendisini fark ettirecektir.

Makam odaları genellikle aydınlık ve ferah yaşam alanları olmalıdır. Konukların ağırlandığı, çalışmaların gerçekleştirildiği bu ortamlarda loş bir aydınlatma tercih edilmemelidir. Bu sebeple doğru ampul, lümen ve ışık sıcaklığı seçilmelidir.

Lüks düşkünü patronlar genellikle klasik mobilyaları sevmektedir. Klasik mobilyalar ile etkileyici yaşam alanları oluşturmak mümkündür. Üstelik bu mobilyalar, el oyma motifli ve altın varaklı ise, mobilyaların odaya katacağı ihtişam aynı oranda artacaktır. Bu sebeple makam odalarında tercih edilecek ofis mobilyalarının tasarımı ve varaklı yapısı, kullanıcıların siparişine ve isteklerine göre özelleştirilebilmektedir.