Dinlenme Köşeleri ile Günün Yorgunluğunu Atın

Evlerinizde, ofisinizde ve vaktinizi geçirdiğiniz birçok yaşam alanında dinlenme köşelerini keşfedin. Kendinize ve misafirlerinize özel dinlenme köşeleri oluşturarak, günün yorgunluğunu atma fırsatını bulun. Bu dinlenme köşelerini konuklarınızı ağırlama alanları oluştururken, hobi alanı olarakta kullanabilirsiniz.

Özellikle şehir hayatında yaşayan ve büyük şehirlerde trafik sıkıntısını çeken kullanıcıların hem zihnini hem de bedenini dinlendirme ihtiyacı bulunmaktadır. Hızlı ve yorucu bu yaşantıda, koşuşturan kullanıcılar, dinlenme köşelerine ihtiyaç duymaktadır. Peki dinlenme köşeleri nasıl oluşturulur?

Berjerler Olmazsa Olmaz

Yaşam alanlarınızda dinlenme köşeleri oluşturmak için berjer koltuklarını tercih edebilirsiniz. Özellikle berjer koltuklar tercih edilmelidir. Çünkü kişiye özel olan ve konforu ile dinlenmeye en yatkın koltuk modeli olan berjerler yan sehpalar ile de kullanıldığında, şık ve işlevsel bir köşe oluşturabilmektedir. Bu köşeleri iki berjer ile takım olarak dekore ettiğinizde ise, eşiniz ya da dostlarınız ile rahat ve konforlu bir ortamda sohbet etmenin ve güzel vakit geçirmenin zevkini çıkartacaksınız.

Berjerler ile birlikte lambader modellerini de incelemenizi öneriyoruz. Genellikle loş yaşam alanlarında mükemmel dinlenme alanları oluşturulmaktadır. Berjerler ile lambaderlerin kullanımı mükemmel dinlenme konseptini oluşturacaktır.

Jozephineleri Keşfedin

Jozephinler mükemmel tasarımları ile yaşam alanlarına şıklık katmaktadır. Ancak aynı zamanda dinlenme koltukları ve uzanma koltukları olarak ta kullanılmaktadır. Josephine koltuklar, Fransız kültüründe sıklıkla kullanılmış olup, zaman içerisinde dünya geneline yansıyan ve yaşam alanlarında tercih edilen bir uzanma koltuğudur. Dinlenme köşeleri oluşturmak isteyen kullanıcıların tercihlerinden olan Josephineler klasik ve lüks yaşam alanlarında daha çok tercih edilmektedir. Birçok farklı renk, kumaş ve tasarımda üretilebilen bu koltuklar ile konforunuzu düşünün. Rahat bir oturum ve uzanma imkânı sunması ile kullanıcısını memnun edecek.

Baba Koltukları ya da Televizyon Koltukları

Mükemmel konforu sağlamak için tekli koltuk modellerini tercih edebilirsiniz. Koltuğunuzda yayıla yayıla oturup, elinizde kumanda yanınızda sehpanızda içeceğiniz ve atıştırmalıklarınız, üstelik bir de ayaklarınızı uzatmanızı sağlayan bir ayak aparatı varsa tadından yenmez. İşte baba koltukları bu konforu ve rahatlığı kullanıcılarına sunmaktadır. Genellikle televizyon koltuğu olarak ta adlandırılan bu koltukların sallanan modelleri de bulunmaktadır. İsteğe göre yatak olacak kadar eğilebilen, istenildiğinde ayaklığının çıkması ile ayaklarınızı uzatmanızı sağlayan bir puf işlevi de gören televizyon ya da baba koltuklarını keşfetmeniz sizi mutlu edecek.

Yan Sehpalar veya Zigon Sehpalar

Dinlenme köşenizde kullanacağınız en önemli mobilyaların başında sehpalar gelmektedir. Çayınızı veya yiyeceğinizi koyacağınız yan ya da zigon sehpalar ile kullanışlı bir yaşam alanı dizayn edebilirsiniz. Üstelik konforlu bir köşe de oluşturacaksınız. Siz dinlenirken, içeceğinizi ve yiyeceğinizi de sehpalarınız ile birlikte kullanmanın konforunu yaşayacaksınız.

Yan ve zigon sehpalar tasarımları ve işlevsellikleri ile de yaşam alanlarında tercih edilmektedir. Genellikle koltuk aralarında da kullanılan sehpalar rahat bir yaşam alanı dizayn etmenizi sağlıyor.