Küçük Müdahaleler ile Mükemmel Mutfak Dekorasyonu

Mutfağınızda bolca vakit geçiriyorsunuz ve mutfağınızı seviyorsunuz. Ama aynı mekânda sürekli bulunmak değişiklik isteğinizi artırıyor olabilir. Sadece değişiklik isteği değil, mutfak dekorasyonu için mükemmellik arayanlar da önerilerimizden faydalanacaklar. Yaşam alanlarımızda en çok değişikliğe gittiğimiz bölümler olan mutfaklar mükemmel dekorasyona ulaşmayı hak ediyor. Ufak değişikliklerle mutfağınızı mükemmel hale getirmek elinizde. Önerilerimizi sıfırdan bir mutfak tasarımı yaparken de kullanabileceksiniz. Hem de önerilerimiz genel mutfak tasarımı ile oynamadan küçük müdahalelerle yapabileceğiniz türden. Tavsiyelerimiz ile ulaşacağınız yeni dekorasyonunuzda ya da yeni mutfağınızda keyifle yemekler hazırlayıp konuklarınızı ağırlamak ve ailenizle vakit geçirmenin yanında, temiz görünen, pratik ve işlevsel bir mutfağa da sahip olabileceksiniz.

Desen ve Renklerin Küçük Bir Dokunuşuyla Mutfaklarınız Bambaşka Yerlere Dönüşsün

Yeni mutfak dekorasyonu için yapılacak en güzel ve göz alıcı dokunuş seramik karolar. Her evde ve her mutfakta görmeye alışkın olduğumuz tek renk parke, laminant ya da karolardan sıkılanlar için sıra dışı bir tavsiyemiz var. Mutfaklarınızda farklı renk ve desenlerden zemin döşemeleri yaptırmak. Mutfağınıza canlılık ve hareket katacak olan seramik karolar her renk ve desende üretiliyor artık. Dolayısıyla zemin döşemeleri klasik ya da modern her stile uyum sağlıyor. İstediğiniz renk ve deseni mutfağınızın tüm konseptinde kullanamadıysanız üzülmeyin. İddialı renk ve desenleri sadece karo zemin döşemelerinde değil, fayanslarda da kullanabilirsiniz. Eğer iddiası az desenlerden ve pastel renklerden hoşlanıyorsanız bu konuda da seçenekleriniz mevcut. Mükemmel bir mutfak dekorasyonu için fayanslarınıza yapacağınız küçük bir dokunuş ile mutfağınızın tüm görünümünü değiştirebilirsiniz. Fayanslarınızın renk ve desenlerinin yanında biçimlerini de yenileyebilirsiniz. Üç boyutlu fayanslar yapacağınız yeni mutfak tasarımı için mükemmel bir seçim olacaktır. Farklı desen ve renkleri mutfak dolaplarında da kullanabilirsiniz. Mobilyalarınıza kontrast oluşturan renkler ve desenler daha çok modern tarzda yer alır. Mutfak mobilyalarınız klasik stil ise mutfak dolaplarınıza ekleyeceğiniz desenler ve yapacağınız renk değişimleri, mottosu uyum olan klasik tarza uygun olarak diğer mobilya ve aksesuarlarınız ile ahenk içinde olmalıdır. Dolayısıyla klasik tarz sevenlerdenseniz yeni mutfak tasarımı yaparken mutfak dolaplarınız ve duvar döşemeleriniz diğer mobilyaların renk ve desenlerinden seçilmiş olursa uyumu yakalarsınız. Mutfak dolaplarınızı dilerseniz fotoğraflarla süsleyebilir ya da farklı baskılar kullanarak mutfağınızı ufak bir dokunuşla yeni bir mutfağa dönüştürebilirsiniz. Dolaplar ahşap malzemeden yapıldığı için ahşap boyaları ile kolayca boyanabilir. Bu da mutfağınıza yeni bir hava katar.

Mutfağınızı küçük birer ayrıntıyla güzelleştirmenin bir başka yolu da duvarlar. Duvar kağıtları ile mutfağın tüm çehresini yenileyebilirsiniz. Yeni bir görünüme kavuşturmak istediğiniz mutfağınız, duvar kağıtlarının desen ve renkleriyle bambaşka bir havaya bürünür. Duvar dekorasyonu her mekâna farklılık katar. Yani sadece duvarlarınızı boyamanız bile mutfak tasarımı dahilinde köklü bir değişim yapmışsınız gibi algılanır, mutfağınızı yeni gibi gösterir. Duvar döşemeleri de mutfak dekorasyonu için büyük bir değişim sağlar. Fayanslarınızın yerine kullanacağınız harman tuğlalar sizi ve konuklarınızı başka bir evin mutfağında gibi hissettirir. Geniş bir mutfağa sahipseniz mutfak duvarının bir tarafına yaptıracağınız gaz beton bir uygulama da mutfak dekorasyonunuzu bambaşka bir noktaya taşıyacaktır. Farklı bir mutfak dekorasyonu için harika bir fikir daha mevcut; açık raflar ve kapaklı duvara monte küçük dolaplar. Duvara montelenmiş raf ve dolaplar mutfağınıza hem işlevsel bir dokunuş sağlar hem de farklılık yaratır. Bu raf ve dolaplar küçük dekoratif aksesuarları ve küçük mutfak aletleri ile bardakları koymanız için estetik bir çözüm de sunar sizlere. Böylece ufak dokunuşlarla mükemmel ve farklı bir mutfak tasarımı tamamlanmış olur.