Klasik Odaların Klasik Kapıları

Dekorasyon deyince belki de en son akla gelen unsur kapılardır. Aslında klasik kapılar bir mekânın aynalarıdır. Hangi mekâna girersek girelim ilk önce kapıyı görürüz ve kapının estetiği ile kalitesi o mekân hakkında ciddi bir fikir verir bizlere. Yani kapı ilk intibadır ve bu yüzden de büyük önem arz eder. Her gün farkında olmasak bile mutlaka kullandığımız kapılar, yaşam alanlarının ve işletmelerin en önemli parçalarından biridir. Kapılar da diğer tüm mobilya ve aksesuarlarımız gibi genel tarzımıza uygun olmalıdır. Estetik bütünlüğün sağlanması açısından modern ya da klasik kapılar kullanıldığı mekânın stilinin dışında olamaz. Eğer lüks ve klasik dekorasyona sahip bir odanız varsa bu odanın kapısı klasik kapı modelleri arasından seçilmelidir. Klasik kapılar doğal ahşaptan üretildiği için dayanıklı ve estetik bir görünüme sahiptirler. Kapıların genel işlevi olan mahrem alanlar yaratarak ışık ve ses yalıtımı sağlamasıdır. Lüks klasik kapılar kaliteli doğal ahşap hammadde ile üretildiği için bu işlevleri mükemmelen gerçekleştirirler. Klasik kapı modelleri sadece işlevsel değildir. Zarafet ve görkemi aynı anda barındıran klasik kapılar kullanıldığı mekânın klasik estetiğini de tamamlarlar.

Mekanlarımızın aynası olan kapılar arasında seçim yaparken öncelikli önem arz eden nokta ölçüdür. Önce kapının yerleştirileceği alanın ölçülerini bilmelisiniz. Daha sonra uzman bir markadan kapı ölçüleri ile ilgili bilgi almalısınız. Seçeceğiniz kapı genişlik, yükseklik ve kasa kalınlıkları açısından sizin ölçülerinize uygun olmalıdır. Uzman markalardan kapı tercihi yaptığınızda kendi ölçülerinize göre üretim yapılabildiğini göreceksiniz. Ölçüler dışında önemli faktörlerden biri de kalitedir. Kapı seçiminde diğer mobilyalarınızı seçerken ön planda tuttuğunuz kaliteyi kapılarınızda doğal ahşap kullanımı ve yoğun el işçiliği kriterlerinin sağlanması ile yakalarsınız. Kaliteli kapılar, kullanılacakları mekânın ısı ve nem faktörlerine dayanıklı olacağından uzun ömürlü kullanım sağlarlar. Nem ve ısı faktörü özellikle evinizin banyo, tuvalet ve mutfak gibi nem içeren bölümlerinde önemli hale gelir. Odalarınız için seçeceğiniz kapılarda ise daha çok ses ve ışık yalıtımı kriterleri ön planda tutulur. Oda kapıları tarzınıza uygun seçilmelidir. Uzman markalar renk ve model seçeneklerini sizlere sunarken kapı ölçülerini de isteğinize göre ayarlayacaklardır. Sizin için özel üretilecek olan kapıları tercih etmeniz hem yıllarca kullanabileceğiz kaliteyi kapıya sahip olmanızı sağlar hem de isteğinize ve ihtiyaçlarınıza göre üretilmiş kapınız estetiğinizi bütünleyecektir. Yani klasik dekorasyona sahip odanıza modern camlı bir Amerikan kapının yakışmayacağı oldukça nettir. Bu yüzden tercihiniz klasik bir odaysa kapınız da klasik kapı modelleri arasından seçilmiş olmalıdır.

Asortie Mobilya’nın Lüks Klasik Kapı Modelleri

Alanında uzman bir marka olan Asortie Mobilya, görkem, zarafet ve kalitesiyle sizleri büyüleyecek olan klasik kapı modelleri ile klasik odalarınıza estetik getiriyor. Asortie Mobilya’nın lüks klasik kapılar koleksiyonu birçok farklı modelden oluşuyor. Mekanlarınızın ölçüsüne göre üretilen bu kapılarda, doğal ahşap malzeme ve yüksek el işçiliği kullanılıyor. Oymaları ve varakları ile göz kamaştıran lüks klasik kapılar kalite ve estetik kriterleri ön planda tutularak tamamen müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik olarak üretiliyor. Örnek verecek olursak, altın varağın zarafetini barındıran Asortie Mobilya’nın klasik kapı modellerinden biri olan Majestik kapı, üzerinde oymalı taç modelini taşıyor. İki yanından oymalı sütunlara da sahip olan Majestik kapı zarifliği ile büyülerken kalite ve ihtişamın da sınırlarını zorluyor. Sürgülü, camlı ve çift kanatlı birçok farklı çeşit ve modelleri ile Asortie Mobilya istenen ölçü ve renklere göre klasik kapı modelleri üretebiliyor. Klasik kapılara ihtişam katan en önemli etmenlerin başında varaklar gelmektedir.