Her Tarza Uygun Berjer Modelleri

Berke Bilgi Tarafından | 21 Mart 2020 Yorum Yok

Halk arasında tekli koltuk veya dinlenme koltuğu olarak bilinen, kökeni Fransızca olan “bergère” kelimesinden dilimize geçen ve oturma yeri geniş, arka kısmı ise hem uzun hem de kabarık olan mobilyalara berjer denmektedir. İster klasik isterse de modern tasarıma sahip olsun; berjerler, ev dekorasyonunda başköşeyi alan mobilyalar.

Tek başına, diğer tüm mobilya ve aksesuarlardan özgün; fakat bir o kadar da onlarla uyum içinde olan berjer, keyif denince akla ilk gelen ev eşyası olarak öne çıkıyor. Konforlu tasarımı ve şık görünümüyle bulunduğu odanın çehresini değiştiren berjerler, tekli olmaları sayesinde yerlerinin kolayca değiştirilebilmesine olanak sağlayarak dekorasyonda çeşitlilik sunuyor.

mavi-berjer

Berjer Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
•Farklı renk ve desenlerde bulabileceğiniz berjerleri seçerken kullanacağınız odanın ve bu oda içerisindeki mobilyaların tasarımına uygun hareket etmelisiniz. Klasik veya modern tasarıma sahip berjerler size birçok seçenek sunsa da, dekorasyonda uyumun önemini göz ardı etmemelisiniz.
•Berjerin kollu ve kolsuz olmak üzere iki farklı türü bulunmaktadır. Burada kendi ihtiyaçlarınıza uygun olanını seçmeniz gerekir. Örneğin; eğer bir kitapseverseniz kollu bir berjer sizin için daha mantıklı bir tercih olacaktır.
•Berjeri yerleştireceğiniz alan çok geniş değilse, açık tonlarda bir modelin tercih edilmesi daha etkili olacaktır. Çünkü açık renkli mobilyalar, kullanıldıkları alanın geniş görünmesini sağlarlar.
•Kumaş türüne dikkat etmelisiniz. Silinebilir kumaşlar, herhangi bir lekelenme riskine karşı büyük avantaj sunar.

Dilerseniz tekli olarak alıp evinizin başköşesine yerleştirin, dilerseniz de iki adet alarak arasına bir sehpa yerleştirin ve pencere kenarına konumlandırın; berjer, sizin en keyifli anlarınıza eşlik edecek mobilyadır. Ev dekorasyonunun en kritik ve hiç kuşkusuz en şık detaylarından biri olan berjer modellerini görmek ve hem zevkinize hem de oturma odanıza uygun seçeneklere göz atmak için Berke Mobilya’nın internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.