Mutfak Masası Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

.

Mobilya sürekli alınan bir ihtiyaç olmadığından dolayı seçim yaparken dikkat etmeniz gereken noktaları da bilmenizde fayda var. Bazen salonlarınızda bulunan yemek masalarının yerine mutfak masalarında da yemek yemeği, sohbet etmeyi tercih edersiniz. Bu zaman diliminin kaliteli olması için kullandığınız mobilyaların da kaliteli ve ihtiyacınıza yönelik olduğuna dikkat etmelisiniz.

breakfast-nook-ideas-for-small-kitchen

Özellikle bayanların evde en çok vakit geçirdiği alanlardan biri olan mutfakta doğru masa takımını tercih etmek ve pişmanlık yaşamamak için yazımıza göz atmanız da fayda var.

*İlk olarak mutfağınızın ölçülerine uygun masa takımı seçmelisiniz. Mutfağınız geniş değilse daha az yer kaplayan küçük ölçülere sahip masa takımı almalısınız.

kitchen-table-built-in-bench-besthomedesigntipstk-kitchen-table-bench

*Seçeceğiniz masanın kaç kişilik olduğu da önemli bir noktadır. Evde yaşayan kişi sayısına göre ya da gelecek misafirlerinizi de hesaplamalısınız.

*Mutfağınızın tarzına ve kullanılan renk tonlarına uygun masa takımı almalısınız. Kombin yaparken hiç alakası olmayan takımları mutfağınızda görmeyi istemezsiniz herhâlde.

rrrrrrrtr

* Yerinde duramayan enerji dolu çocuklarınızı da düşünmeniz gerekiyor. Evde küçük çocuklarınız varsa alacağınız masanın köşelerinin sivri olmamasına ve üst tablasının cam olmamasına dikkat edin. Alternatif olarak üst tablası ahşap, kolay silinebilir ve çizilmelere karşı daha dayanıklı masaları da tercih edebilirsiniz. Ya da yuvarlak masaları da düşünebilirsiniz.

ffrfrfr

*Mutfağınızda çok vakit geçiriyor ve mutfakta daha rahat oturmak istiyorsanız konforlu köşe takımlarını tercih edebilirsiniz. Daha önce de belirttiğimiz gibi böyle bir durumda yine ölçülerinizi göz önünde bulundurun. Rahat olacağım derken mutfaktaki hareket alanınızı daraltmayın.

25034599

*Uzun yıllar kullanmayı düşündüğünüz mutfak masalarını tercih ederken kalitesini de göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Her bütçeye ve zevke uygun mutfak masaları için evime.com’u ziyaret etmeyi unutmayınız. Kampanyaları takip ederek beğendiğiniz ürünleri ekstra indirimlerle de satın alabilirsiniz.