Dekorasyonda Klasik Ve Modern Tarz Nasıl Birleştirilir

Modernlikle klasik tarzı birleştirmek çoğu insana saçma gelecektir belkide. Ama artık klasik tarzla modern tarz o kadar yükselişte ki. İlginizi çekeceğine inanıyorum. İlk olarak şöyle bir avantajınız var evinizdeki eski eşyaları yani külüstür diye adlandırdığınız eski eşyaları yenilerek modernizme uyarlayabilirsiniz.

Maddi açıdan sizin için daha iyi olacaktır. Tabi bu 2 farklı tarzı birleştirmek o kadar kolay olmayacaktır. Objeleri eşyalara uydurmakta zorluk çekebilirsiniz. Dekorasyonda Klasik Ve Modern Tarz Nasıl Birleştirilir Eğer bu tarzı birleştirmek istiyorsanız yapmanız gerekenler vardır, bunlar; perde renkleri duvar renkleri uyumuna dikkat edilmesi gerekiyor. Çoğunlukla klasik tarzda uyum yakalamak yoğunlukta klasik mobilyalar olmasını istiyorsanız genişçe bir eve salona ihtiyacınız var demektir.

Bu tarzı birleştirmeden önce kendi zevkinizi ön planda tutmalısınız. Böylece gönlünüzce salonunuzu döşeyerek kendi istediğiniz tarzı yakalayabilirsiniz. İlk ön planda olan doğallık bu iki tarzın birleşimi bunu yansıtmalıdır. Klasik ve modern tarzı yakalamak için perdelerin kaliteli olması gerekiyor. İlk göze çarpan perdelerdir. Perdelerin hikâyesi önemli hikâye derken anlatmak istediğim bu tarzı yansıtabilecekmi, uyumu yakalayabilecekmi? Her beğendiniz eşyayı salonunuza koymamalısınız.

Güzel, şık ve pahalı diye her şeyi almak zorunda değilsiniz. Popüler iç açıcı renkleri seçin mobilyalarda renk seçimi de önemli tabi. Bu tarz denildiğinde çok dikkat çekilen arasında duvar kâğıtlarda vardır duvar kâğıtları klasik tarzı yansıtmakta tabi içinde modern çizgilerde taşıyarak göstermesi gerekir. Bunların dışında halıları da unutmayalım. Boyunca yer kaplayan halılılardan kurtulun daha modern halılar tercih edin klasik tarzda halılar havayı söndürür.

Eşyalarınızı komple takım halinde almak yerine çoğunu ayrı ayrı almalı özenle tek tek seçmelisiniz. Bu ne kadar zor gözükse de sizin için bir o kadar avantajlı olacaktır. Zemin için ise parkeler ön plandadır aman ha demode ahşaplardan vazgeçin daha açık renkler kullanabilirsiniz. Koyu parkeler iç karartıcı olmakla beraber eşyalarınızı gölgeleyecektir. Önce kendi tarzını kısacası ruhunuzu yansıtacak eşyalar seçmeli ve buna eşlik eden objelerle bu 2 tarzı birleştirmenin mutluluğunu yakalayabilirsiniz.