Modern Yemek Odası Takımları

Genelde eğer büyük bir salona sahipseniz salonun içerisinde yer alan yemek odası takımı da modenizm akımından payına düşeni alıyor. Modern Yemek Odası Takımları Konulu yazımız bu konuda fikir sahibi olmak isteyenlere fazlasıyla yardımcı olacak.

Salon Takımınızla Uyum Yakalayın

Salonda yer alacak olan yemek odası takımları için bu husus bir nebze daha önemli. Birbiriyle alakasız takımlar hem çirkin görünecek hem de şevkinizi kıracaktır. Markaların aynı seriden ürettiği takımları kullanabilir ya da kendinize bir tarz belirleyerek buna göre uyumu sağlayabilirsiniz.

Yer Tasarrufu Yapın

Takımlar genelde çok fazla yer kaplar ve gözü yorar. Eğer eşya boyutlarınızı küçültemiyor ya da buna uygun modeller bulamıyorsanız tercihlerinizi beyaz, krem ya da ceviz rengi gibi açık renklerden yana kullanarak kalabalık da olsa eşyaların oluşturduğu karmaşıklık görüntüsünden kurtulabilirsiniz.

Minimalist Modelleri Tercih Edin

Büyük ve hantal modeller de çok fazla yer kaplayacak ve yine yaşam alanınızı kısıtlayacaktır. Mobilya kalınlığını daha az tutan ve daha sade modellere sahip minilist tarzda üretim yapan markaların ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Aynanın Etkisinden Yararlanın

Konsol seçimi yaparken aynalı olmasına dikkat edin. Ya da konsoldan bağımsız olarak duvara kendi seçtiğiniz büyüklük ve modeldeki bir aynayı da sabitleyebilirsiniz. Bu sayede eşyalarınızın yansımasını ve derinlik algılaması yaratılmasını sağlayacaksınız.

Renkli Aksesuarlarla Kombininizi Zenginleştirin

Yemek takımınızda tercih edeceğiniz açık renklerin bir aradaki sıkıcılığını kırmak adına salon takımınızla da uyumlu olarak seçeceğiniz uygun renkteki aksesuarlar ya da sandalye minderleri takımınıza ayrı bir hava katacaktır. Siz de küçük dokunuşlarla yemek takımınızda modern çizgiler yakalamak istiyorsanız önerilerimize göz gezdirebilir ve fikir edinebilirsiniz.