YATAK ODASI DEKORASYONU İÇİN DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER…

Yatak Odası Dekorasyonu Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Her gün uyandığınızda ilk gördüğünüz ve güne ilk olarak başladığınz yerdir yatak odası. Bu nedenle yatak odası dekorasyonunun sizde uyandırdığı his çok önemlidir. Sizi gülümseten, içinizde sıcak ve samimi duygular ortaya çıkartan, içinde olmak istediğiniz bir yatak odası dekorasyonu için birazdan size vereceğimiz önerileri dikkatle okumanızı öneririz.

Yeni evleniyor ve ilk defa evinizi kuruyor ya da yatak odası dekorasyonunuzu değiştirmek istiyor olabilirsiniz. Peki, yatak odası dekorasyonu yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Yatak odası takımı, renk, kumaş, perde seçimi derken, size bu konuda yardımcı olabiliriz.

Yatak Odası Dekorasyonu Sizi Yansıtmalı…

Tarzınızı doğru bir şekilde yansıtmak için sizlerle küçük bir oyun oynayalım. Şimdi, gözlerinizi kapatın. Kendinizi yatak odasında hayal edin ve hissettiğiniz duyguya odaklanın. Hissettiğinz duyguyu tanımlamaya çalışın sakin mi?, dingin mi?, enerjik mi? yoksa sofistike mi? Eğer duygunuzu dingin olarak tanımlıyorsanız yatak odası dekorasyonunuzda soft renkler tercih etmek sizin için çok daha faydalı olacaktır. Eğer daha enerjik hissetmek istiyorsanız, hareketli ve renkli modeller sizi daha iyi tamamlatacaktır. Country tarzını beğeniyor olabilirsiniz ya da rustik dekorasyon tarzı sizi daha iyi tamamlıyor olabilir. Bu nedenle öncelikle ne istediğinize odaklanın.

Yatak Odanızın Ölçülerini Almalısınız…

Nasıl bir yatak odası istediğinizi belirledikten sonra atacağınız ilk adım yatak odanızın ölçülerini almak olmalı. Böylece alacağınız yatak odası takımının odanın ölçülerine uygun olup olmadığını bilerek alışverişinizi yapabilirsiniz. Ölçü alırken mutlaka odanın içindeki pencerenin ve kapının konumuna bakmalısınız. Aynı şekilde kiriş ve kolonların yerleri de daha sonrasında odanızın yerleşimini etkileyecektir. Hatta daha sonrasında rahat etmeniz açısından priz yerlerini kontrol etmenizde fayda var. Böylelikle odanızı yerleştirirken beklenmedik durumlarla ve aksiliklerle karşılaşmazsınız.

Yatak Odası Takımı Almayı Tercih Edin…

Ev dekorasyonununda en önemli noktalardan bir tanesi uyumdur. Mobilyaların ve renklerin birbiri ile ahenk içinde olması gerekir. Bunun en güzel yolu ise yatak odası mobilyalarını takım olarak almaktan geçer. Yatak başlığı ile uyumlu bir giysi dolabı, giysi dolabı ile uyumlu bir komidin odanın içinde güzel bir uyum ortaya çıkartır. Bu nedenle yatak odası takımı tercih etmek çok daha akılcıdır.

Diyelim ki, yatak odanızda beyaz rengin hakim olmasını istiyorsunuz. Örneğin, Alaçatı Yatak Odası Takımı samimi ve rahat stiliyle size hitap edebilir. Yatak başlığı kumaşında kullanılan mavi renk detayını baz alarak aksesuarlarınızı mavi tercih edebilir ve kusursuz bir uyum ortaya çıkartabilirsiniz.

İhtiyaçlarınızı Belirleyin, Alışverişinizi Ona Göre Yapın

Ev dekorasyonunda ihtiyaçlara uygun bir şekilde alışveriş yapmak her zaman avantajlıdır. Yatak odası dekorasyonu yaparken bunu göz önünde bulundurmalısınız. Eğer eşyanız çoksa ve saklama alanına ihtiyaç duyuyorsanız, bazalı yatak odası takımları önceliğiniz olmalı. Misty Yatak Odası Takımı’nda olduğu gibi modüler bazalı bir karyola tercih edebilirsiniz. Giysi dolabınızın genişliği ve tasarımı da dikkat etmeniz gereken diğer önemli unsur. Özellikle ayna koyacak alanınız yoksa, mutlaka giysi dolabınıın kapağında ayna detayı yer almasına özen gösterin.