SALONUNUZU NASIL DEKORE ETMELİSİNİZ?

Salon, evimizi kalitesini ve şıklığını gösteren ilk yer olmasının yanı sıra evin her zaman dolu olan, en çok vaktinizi geçirdiğiniz, misafirlerinizi ağırladığınız ve ayağınızı uzatıp dinlendiğiniz bir alan olduğu için dekorasyon konusunda dikkatli kararlar vermeniz en uygun olacaktır.

Kendinize salonum nasıl olmalı ve nasıl olursa kendimi iyi hissederim diye sormalısınız. Bu sorulara cevap verdiyseniz; beraber odanızı dekore edelim. İlk olarak salonunuzun yapısını iyi tanımalısınız. Salonunuzun ölçüleri, duvarlarının renginden, zeminini rengine kadar her bir parça salonunuzun dekorasyonunda önemlidir.

Alandan maksimum faydalanabilmeniz için önemli hususlardan bir tanesi; seçeceğiniz mobilyaların salonunuz yapısına uygun olmasıdır.

Bunun için önceden bir taslak oluşturursanız işiniz daha kolay olacaktır. Renk seçiminiz salonun havasını komple değiştirecektir. Sizi huzurlu hissettirecek, mobilyalarınızla uyumlu ve sevdiğiniz renkleri duvarlarınıza yansıtın. Böylelikle yaşam alanınızda müthiş bir ahenk yakalayabilirsiniz.

Salonda eşya kalabalığından kaçınmaya özen gösterin. Fazla eşyalar evi küçük gösterirken, insanın gözünü yoruyor ferah ortam payını azaltıyor.

Sade aksesuar tercihleri mobilya seçiminizi, renk dağılımınızı pekiştiren son hamlelerden olacak. Gözünüzü yoran, salonunuzda hareket alanını daraltan aksesuarlardan uzak durmanızda fayda var.

Son olarak; konfor ve rahatlık! Bu iki temel öge salonunuzu daha da yaşanılır bir alan haline getireceğinden hiç şüphemiz yok. Rahat koltuk seçimi, şık dokunuşların olduğu mobilya ve aydınlatmalar salonunuzu evin vazgeçilmezi yapacak.