Dekorasyonunuzda Fotoğraf Çerçevelerini Kullanın

Dekorasyonunuzda fotoğraf çerçevelerini kullanın. Anılarımızı fotoğraflarla ölümsüzleştirmek yaşadığımız dönemde ve dünyada neredeyse zaruri bir ihtiyaç halini aldı. Artık her an fotoğraf çekiyoruz ve anlarımızı insanlar ile paylaşıyoruz. Ev dekorasyonu da anı depolamak için en uygun yerlerden biri. Anılarımız, geçmişimiz, ailemiz, arkadaşlarımız, sevdiğimiz insanlar ve gezdiğimiz yerlerin sadece dijital dünyaya hapsolmasını istemiyoruz. Bu yüzden binlerce fotoğrafımız arasından en kıymetli ve en anlamlılarını baş ucumuzda görmek istiyoruz. Ama fotoğraflarımızın zarar görmesini istemiyoruz ve onları özenle saklamak istiyoruz. Fotoğraf çerçevelerinin dekorasyonda kullanımı bu imkânı bize sunuyor. Çerçeveler fotoğraflarımızı özenle korumamızı sağlarken ev dekorasyonu için de vazgeçilmez aksesuarlar yaratıyor. Fotoğraf çerçeveleriyle mutlu anılarımızı ve geçmişimizi şık bir şekilde sergilemiş oluruz. Fotoğraf çerçevelerinin dekorasyonda kullanımı her mekânda karşımıza çıkıyor. Artık aramızda olmayan büyüklerimiz, aile bireylerimiz, arkadaşlarımız ev dekorasyonu içinde çerçevelerde gülümsüyor bizlere.

Vazgeçilmez Ev Dekorasyonu Aksesuarları; Fotoğraf Çerçeveleri

En mutlu anlarımızın sadece dijital dünyada kalmasını engelleyen ve en anlamlı hediyelerden biri olan fotoğraf çerçeveleri, ofis ve evlerin gözdesi. Fotoğraf çerçevelerinin ev dekorasyonunda kullanımı nişan, düğün, balayı, mezuniyet, doğum günü gibi bir kez yaşanan anların ölümsüzleşip evlerimizi süslemesine olanak sağlıyor. Fotoğraf çerçeveleri anlarımızı ölümsüzleştirmenin yanında şık bir ev dekorasyonu aksesuarıdır. Çerçeveleri sadece fotoğraflar için değil, resimler ve puzzlelar gibi farklı unsurlar için de kullanmak mümkün. Ama çerçeveleri en çok fotoğrafların etrafını sararken görüyoruz.

Fotoğraf çerçeveleri farklı birçok malzemeden üretilebilir ve birçok model ve ebatta kullanılabilir. Fotoğraf çerçevelerinde en çok tercih edilen modeller tekli ve çoklu çerçevelerdir. Çoklu çerçeveler birden fazla fotoğrafı kullanarak duvarlarınızda hikayeler oluşturabileceğiniz modellerdir. Tekli çerçeveler ile de kompozisyon yaratmanız mümkün. Odanızın bir duvarını tamamen fotoğraf çerçevelerinize ayırıp evinizde bir galeri havası yaratabilir, fotoğraflarla bir aile hikayesi yaratabilirsiniz. Ya da çocuğunuzun doğumundan itibaren her yıl yeni bir fotoğrafını çekerek onun gelişimi ve büyümesini mutlulukla takip edebilirsiniz. Bu ev dekorasyonu için yaratıcı, sizin için mutluluk verici ve anlamlı bir dizayn olacaktır.

Özellikle klasik ev dekorasyonu için ideal olan çerçeve çeşidi ahşap olanlardır. Doğal ahşap son derece kaliteli bir malzeme olduğu için çerçeveleriniz hem dekorasyonunuza estetik katacak hem de dayanıklılığıyla yıllarca odalarınızı süsleyecektir. Ahşabın çeşidine göre rengi de değişeceği için ahşap çerçeve seçerken ağacının renginin mobilya ve diğer aksesuarlarınıza uygun olmasına ve renk tonunun tutmasına dikkat etmelisiniz. Ahşap görünümlü daha maliyetsiz bir malzeme olan lamine de fotoğraf çerçevelerinde kullanılır. Ama lamine ahşabın kalitesinin yerini tutmaz ve zamanla kabarma ya da eskime yapar. Çerçeveler fotoğraflarınıza verdiğiniz değeri de yansıttığı için fotoğraf çerçevelerinizi kaliteli ahşaplardan seçmenizi öneririz. Ahşap model bir çerçeve tercihiniz olursa eskitme ahşap modellerine de göz atmalısınız. Eskitme ahşap çerçeveler içinde özellikle siyah beyaz fotoğraflarınız daha da nostaljik gözükecektir. Fotoğraf çerçeveniz metal de olabilir. Pirinç, bronz, gümüş ya da altın madenlerinden yapılmış bir çerçeve yaşam alanlarınıza şıklık ve lüks bir hava katacaktır. Fiyat açısından daha uygun bir tercihte bulunmak istiyorsanız, daha ucuza mal edilen madenleri de seçebilirsiniz. Ahşap ya da metal işlemeli bir çerçeve modeli tercih edecekseniz, ona uygun eski bir fotoğrafı çerçevenize yerleştirmeniz daha uygun olacaktır. Fotoğraf çerçevelerinizdeki işleme ve oymalar evinize klasik bir hava katacağından tarzınız modern ise bu tarz çerçeveleri tercih etmeniz pek de uygun olmayacaktır.