Şahane Salon Dekorasyonu Önerileri

Evinizde belki de en çok kullandığınız alan olan salonlar, oturma odalarının yerini almaya başladı. Özellikle 2+1 ya da 1+1 evlerde oturma odası kavramı bulunmuyor. Salonlar ön planda olduğundan dekorasyonu da aynı oranda öne çıkıyor. Sürekli kullandığınız salonlarınızın daha şık, daha konforlu ve daha zengin bir dekorasyona sahip olmasını istemez misiniz? Ev dekorasyonu çalışması için sizlere pratik öneriler hazırladık, işte önerilerimiz;

Evinizin hacmini hesaplayın

Evin büyüklüğü eşya seçimini doğrudan etkiliyor. Sal

onunuzu düzenlemeden önce mutlaka salonunuzun kaç metrekare olduğunu öğrenin. Salon takımları farklı renk ve modellerde tasarlanıyor. Alacağınız eşyaların ebadına dikkat etmenizi, salona yerleştirdiğiniz takdirde size yaşam alanı bırakacağından emin olmalısınız.

Duvar kâğıtları kullanın

Salonunuzu dekore ederken duvar tasarımı yapmayı ihmal etmeyin. Duvarlarınız için duvar kâğıtları tercih edebilirsiniz. Duvarınızda yapacağınız tasarım değişikliği odayı olduğundan daha farklı ve yenilenmiş gösterecektir. Önceden kafanız

da belirleyeceğiniz dekorasyona uygun şekilde şık bir duvar kâğıdı seçerek dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Renk seçimine dikkat edin

Salon uzun vakit geçirilen bir alan, duvar rengi hatta eşya seçimindeki renklere karar verirken dikkatli olmak gerekiyor. Örneğin salonda kırmızı pek önerilmiyor çünkü kırmızı uzun zaman geçirilen alanlarda zihinsel yorgunluğa, strese yol açıyor. Salonda krem, kırık beyaz, haki, mavi gibi daha sakin ve zihni dinlendiren renkleri kullanabilirsiniz.

Obje kullanımında sınırı aşmayın

Salon dekorasyonu yaparken aksesuarlara dikkat! Yoğun aksesuar kullanımı salonu boğucu hale getiriyor, dekorasyonu basitleştiriyor. Salonunuzda süs eşya, tablo ya da ayna kullanacaksanız eğer ölçülü olmaya özen gösterin. Aksesuarların odadaki dengeyi bozmaması önemlidir.

Tarzınızı belirlemeyi unutmayın

Ev dekorasyonu yaparken en önemli şey tarzdır. Spor, modern, klasik, geleneksel, spor – modern, Country gibi farklı dekorasyon tarzları bulunuyor. Salonunuzda nasıl bir görüntü oluşturmak istediğinizi önceden seçmelisiniz. Şıklığı ve konforu bir araya getirebileceğinizi unutmayın. Şık bir salon için rahatsız edici eşyalar seçmeyin. Salon tasarımı konforuyla birlikte dikkat çekmelidir. Dekorasyonu bitirdiğinizde içinize sinecek bir uyum yakaladığınızı görebilirsiniz. Salonla birlikte tüm evde farklı tarz denemeleri yapabilir, evinizi şahsileştirebilirsiniz.