Otel Dekorasyonu Yapan Firmalar

Otel dekorasyonu yapan firmaların seçimi oldukça önemlidir. Oteller sayısız misafiri ağırlayan işletmelerdir ve otel sahipleri konaklayan her misafirin konforunu sağlamayı hedefler. Dekorasyon bir işletmenin yüzüdür. Bir işletme hakkındaki ilk intibayı dekorasyon ile oluştururuz. Oteller de birçok insanı ağırlayan ticari işletmeler olduğundan olumlu intibaları dekorasyonları ile mümkündür. Diğer hizmetlerden önce dekorasyon gelir oteller için. Otelin ilk girişinden başlayarak her an dekorasyonun konukları etkilemesi gerekir. Bu yüzden otel dekorasyonları itinayla yapılmalıdır. Otel dekorasyonu firmaları arasından bu konuda dünya markası haline gelmiş üreticiler tercih edilmelidir.  Bu firmalar otel dekorasyon trendleri ile ilgili bilgi sahibi olmanın yanında konusunda uzmanlaşmış olmalıdır. Otel dekorasyonunda bir dünya markası haline gelen Asortie Mobilya otel dekorasyonlarını her stile uygun şekilde uzmanlıkla yapar. Otel dekorasyon trendlerine hâkim ve konusunda uzman olan Asortie Mobilya, otel dekorasyonu firmaları arasında kaliteli ve konforlu ürünleri ile öne çıkmıştır. Asortie Mobilya hem otel odası dekorasyonu hem de lobi dekorasyonu yapmakta ayrıca otel restoranlarını da döşemektedir. Asortie Mobilyanın otellerin konseptlerine uygun olarak klasik ve modern tarzlarda hazırladığı otel mobilya modellerine www.asortie.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Otel Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oteller, konuklarının ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak konuklarına konfor sağlamayı amaçlayan ve otel dekorasyonunun estetiği ile misafirlerinin gözünü dolduran işletmelerdir. İnsanlar konakladıkları yerlerde evlerinin rahatlığını arar ve kendilerini evlerinde hissetmek isterler. Bu yüzden otel dekorasyonu firmaları öncelikle konforlu ürünler ile otelleri döşemelidirler. Otel sahiplerinin bu firmalardan ilk beklentileri konfordur. Kaliteli ürünler daima konukları etkiler. Kalite otel sahiplerinin firmalardan ikinci büyük beklentisidir. Kaliteli mobilya ve aksesuarlar insanların konforunu yükseltir ve otel sahipleri için dayanıklılığı ile vazgeçilmezlerdir. Asortie Mobilya da tüm yaşam alanlarında kalite ve konforu ön planda tuttuğu için otel dekorasyonu firmaları arasında yıldız gibi parlar. Estetik ise bir işletmenin vazgeçilmezidir. Oteller ise estetikleri ile göz doldururlar. Kaliteli bir estetik anlayışı ile döşenmiş bir otel lobisi, restoran, toplantı ile konferans odaları ve otel odası gibi otellerin her bölümü konuklar için son derece önemlidir. Hatta evimizde aramadığımız estetiği otellerde ararız. Bu da iyi hizmet görmek istemenin bir parçasıdır. Otel çalışanları ne kadar güler yüzlü olursa olsun, otel hizmetleri ne denli sınırsız olursa olsun bir otelin dekorasyonu göze hitap etmiyorsa o işletme sınıfta kalır. Birinci sınıf bir otelin estetiği son derece önemlidir ve estetik otelin kalitesini de belirler.

Otel dekorasyonunda unutulmaması gereken önemli unsurlardan biri de trendleri yakalamaktır. Modası geçmiş bir dekorasyonu hiçbir işletme istemez. Bu yüzden firmalar otel dekorasyonu trendleri ile ilgili bilgi toplamalı ve bu trendlere hâkim olmalıdır. Bunun yanında her otelin farklı bir konsepti vardır ve otel sahipleri bu konseptin dışına çıkmak istemez. Otel dekorasyonu firmaları o işletmenin konseptine uygun otel dekorasyon trendleri ile ilgili otel sahiplerine bilgi sağlar ve otel dekorasyonunu otel dekorasyon trendleri ve işletmenin konseptini harmanlayarak yapar. Bu ise uzmanlık gerektiren bir iştir. Otel dekorasyonu için sadece bu da yetmez. Oteller, otel odalarının banyolarından otel kapılarına kadar ayrıntılı bir dekorasyon isterler. Otellerin her bölümü için ayrı ayrı dekorasyon yapılması gerekir. Yani otel dekorasyonları mobilyadan ibaret değildir. Oteldeki tüm aksesuarlar ve büyük mobilyalar da otel dekorasyonu firmaları görevleri arasında yer alır. Bir otel dekorasyonu baştan aşağı, her ayrıntı düşünülerek yapılması gerektiğinden otel dekorasyonu firmaları alanında uzman ve konuya hâkim olmalıdır.