Klasik Yatak Odasının Havası Bir Başkadır

Bazılarımız vardır günümüzden vazgeçemeyen, günün getirdikleri doğrultusunda yaşamayı seven, bazılarımız vardır eskiyi bırakamayan, geçmişin tesirinden kurtulamayan. Bu söylediklerimiz her şey her anlayış için geçerlidir. Ama biz burada konumuz gereği yatak odalarımızın dekorasyonundan bahsedeceğiz.

Memnuniyetle uyandığımızda pozitif, memnuniyetsiz ya da mutsuz uyandığımızda negatif enerji dolarız. İşte bu durumda yatak odamızın payı büyüktür. Elbette başka sebepler de vardır ama o sebeplerden biri de budur.

Yatak odası mobilya dekorasyonu klasik, modern ve avangard olarak tercih edilebilir. Yukarıda dedik ya bazımız eskilerden daha doğru ifadeyle klasikleşmiş unsurlar ve modellerden vazgeçemezler diye. Bunlardan biri de kuşkusuz klasik yatak odası dekorasyonudur. Çünkü kişi bu tarzda bulur kendini, geçmişini belki de yarınını. Onun klasiğe yatkınlığı bütün bu zamanlarını da etkiler. Çünkü ruhu ancak klasik dokunuşlarla huzuru bulur. Belli başlı alışkanlıklarını yaşar klasikte. Klasik dokunuşlarda hatıraları vardır. Klasikleşmiş unsurlar çoğu zaman geçmişe özlem duyulduğunda kullanılan “bizim zamanımızda şöyleydi, böyle değildi, ah nerde o zamanlar” gibi özlem ifadelerini söyletmez. Çünkü o geçmişte kalmış bir eski değil klasiktir.

Klasik yatak odası deyince; yumuşak tonlarda tek renk üzerine tasarlamış, alışılmış çizgilerde mobilya anlayışı gelir. Avangard ve modern yatak odalarına nazaran daha düz ve sade detaylıdır. Yatağın başucu, gardırop, şifonyer ve etajer desenleri itibariyle sabit yani şatafattan uzak aynı ayrıntılara sahiptir. Klasik yatak odalarında daha çok açık renkler görmek mümkündür. Özellikle insanın içini açan krem ağırlıklı olurlar.

Yatak odalarında ayna olmazsa olmaz bir dekorasyon parçasıdır. Hatta gereğidir de diyebiliriz. Gerek şifonyere özel ayna ya da diğer bir ifadeyle tuvalet aynası ve gerekse gardıroba ait ayna klasik yatak odası modellerinde kendini gösteren dekorlardır. Yine aynanın da ayrıntıları diğer mobilyaların ayrıntılarıyla aynı olarak işlenir.

Klasik olarak tasarlanmış bir yatak odası hayal ediyorsanız ne yapmalısınız? Öncelikle fikrinizden emin olun. Çünkü evinizi özellikle de yatak odanızın dekorasyonunu sık sık değiştirmiyorsunuz. Eğer kararlıysanız bir mobilyacı aramalısınız. Ya da bir mobilya kataloğuna ihtiyacınız var. Ayağınıza üşenmeyin! Huzurunuz için gezin, görün piyasayı tanıyın ve sonrasında kararınızı verin.

Günümüzün en kolay, en ucuz ve en pratik alışveriş imkânını kesinlikle evlerimizden oturduğumuz yerden ulaştığımız internet sağlıyor. Bu şekilde de piyasa fizibilitesi yapabilirsiniz. Ayırdığınız bütçenizden de emin olun ve yaşam alanınıza klasik bir hava verecek klasik yatak odanızı almakta gecikmeyin!