Göz Alıcı Yemek Odası Takımı Fikirleri

Yemek odaları, özellikle Türkiye gibi mutfak kültürü gelişmiş ülkelerdeki evler için büyük önem arz eden alanlardır. Avrupa ülkelerinde dışarıda yeme alışkanlığı yaygın iken bizler evlerimizde yemek pişmesine daha aşinayız. Ayrıca millet olarak yemek yemeyi sevdiğimiz de bir gerçek. Yemek odaları ise bizler için “yemek yeme yeri” olmaktan çok daha fazlası. Hatta günümüzde bireyselliğin gitgide arttığını göz önünde bulundurduğumuzda, yemek odaları bazı aileler için en çok birlikte zaman geçirdikleri alanlar olarak karşımıza çıkıyor. Bu durum hem çekirdek hem de kalabalık aileler için geçerli. Milletçe her zaman övünç kaynağımız olan misafirperverliğimiz ise, sık sık kalabalık misafir ağırlayanlar için geniş bir yemek odasını vazgeçilmez kılıyor. Yemek odası seçimini yapmak da işte tam bu noktada önem kazanıyor. Bu sebeple, bu yazımızda yemek odası takımı fikirleri vererek size bu önemli seçiminizde yardımcı olmayı hedefledik.

esedra-yemek-odası-takımı

Son dönemde modern tarzda yemek odaları iştah açıcı renkler ve şık çizgileri ile en çok tercih edilenlerden. Bu türde özellikle mermer ve lake gibi parlak dokular ön plana çıkarken, minimal yapılarıyla geleneksele de sırt çevirmeyen modern yemek odası takımları iyi bir alternatif oluşturuyor. Eğer evinize modern bir dokunuş katmak, yemek odanızı sade desenlere sahip konforlu bir alan haline getirmek istiyorsanız Modern Yemek Odası Takımları tam da size göre.

Gösterişli mobilya tutkunları için her zaman ilk seçenek olarak öne çıkan Avangard Yemek Odası Takımları ise sanatsal ve kendine özgü görünümleriyle evlere şıklık katmaya devam ediyor. Genellikle soft renklerin kullanıldığı bu türde beyaz parlak lake boya en çok tercih edilen renk olarak öne çıkıyor.

neon-yemek-odası-takımı

Country Yemek Odası Takımları çiçekli desenlerin ve pastoral renklerin sıkça görüldüğü, biraz nostaljik biraz modern yapıya sahip ve hiç kuşkusuz huzur verici bir görünüme sahiptir. Şehir yaşamının sıkıcılığı ve bunaltıcılığından kaçış niteliği taşıyan bu kır veya çiftlik evi tonları sizi de pozitif etki altına alacak.

Mobilya tercihlerinde klasikten vazgeçemeyenlerin adresi ise, Ahşap Yemek Odası Takımları. Bu tür yemek odası takımları, klasiğin şıklığı ve göz yormayan ahşap tonları ile her dönem kullanılabilenlerden.

Her evin olmazsa olmazlarından yemek odası takımlarını farklı türler, tasarımlar ve renklerde Berke Mobilya’da bulabilir ve zevkinize en uygun olanını gönül rahatlığıyla seçebilirsiniz.