AVANGART TARZI EVİNİZE YANSITIN

avangart mobilya

Avangart kavramı dilimize Fransızca’dan geçmiştir. Askeri bir kavram olan avangart artık standartların dışına çıkan, yenilikçi dekorasyonları adlandırmak için kullanılıyor. Türkiye’de ise avangart stili son dönemde oldukça revaçta. Bakalım avangart tarzda dekorasyon nasıl yapılır;
İlk başta “Az çoktur” kavramı aklımızın bir köşesinde olsun. Kargaşa olmadan lüks ve ihtişamlı bir görünüm elde etmek mümkün. Bu tarzın en önemli detayı işlemeli ve oymalı mobilyaların kullanılmasıdır. Cesur renk kombinasyonları, parlak yüzeyler ve ayrıntılı aksesuarlar ile klasik tarzın modern bir yorumuna tanık oluyoruz.

MOBİLYA SEÇİMİNDE SALON GENİŞLİĞİ ÖNEMLİ BİR ETKEN
Klasik tarzı bir adım öteye taşıyan avangart dekorasyonlarda ana mobilyalar parlak ve göz alıcıdır. Kapitone dikiş önemli bir yer tutar. Salon takımını belirlerken salonunuzun genişliği önemlidir. Avangart tarzın mobilyaları büyük ve gösterişli olduğu için evinizi daha da küçülterek yorucu gösterecektir. Daha küçük mobilyaları tercih ederek evinize altın varaklı bir ayna koyup daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz.
Bir diğer konu duvarların rengi, zaten gösterişli olan eşyalarınız varken duvarları koyu renk yapmak boğucu olacaktır, açık tonlarda duvar renkleri ortamın ferah görünmesini sağlar. Avizenizi büyük ve gösterişli seçmeniz salonunuzla uyum sağlayarak güzel gösterecektir. Perdelerinizde ise kalın kumaşlardan tercih edin. İki yandan ayırarak işlemeli tokalarla tutturursanız salonunuza farklı bir hava katacaktır.