2020 Köşe Takımı Modelleri

Köşe takımları hayatımıza girdiğinden bu yana evlerin baş köşesinde konumlanıyor. Kısa sürede popülerlik kazanan ve kullanışlı olmalarıyla da göz dolduran köşe takımları arasında aradığınız her tarzda bir model mutlaka bulabiliyorsunuz. Avangard, klasik, modern hatta gotik tarzda hazırlanmış köşe takımları dahi mevcut. Bu mobilyalara ilgi büyük olunca, yeni modellerin kullanıma sunulması da uzun sürmedi.

Artık L koltuk modellerinde de trendler kendini gösteriyor. 2020’da köşe takımlarında bazı değişimler meydana geldi. En büyük değişim koltukların ebatlarında göze çarpıyor. Geçtiğimiz yıllarda takımların uzun olan bölümü 3, kısa olan bölümü ise 1 kişilik oturma alanı sunuyordu. Ancak genelde yeni üretilen modeller daha geniş bir oturma alanı sunuyor. 6 kişinin rahatlıkla oturabileceği takımlar revaçta. Elbette küçük alanlar için küçük köşe takımları da var.

Köşe Takımlarında Yeni Trendler

Kullanacağınız alana ya da ihtiyacınıza yönelik olarak 5 kişilik oturma alanı sunan modelleri de tercih edebilirsiniz. 2020 köşe takımları incelendiğinde dikkat çeken bir diğer detay da kırlent sayısındaki artış oluyor. Yeni modeller daha fazla sayıda kırlente sahip. Kırlentler bir yandan koltuğun daha konforlu bir form kazanmasını sağlarken diğer yandan canlı renkleriyle de mobilyanın tasarımını tamamlıyor.

Son yılların ergonomik mobilya tasarımı akımından köşe takımları da nasbini aldı. Yeni modellerde köşenin sağa mı yoksa sola mı uzanacağını kendiniz belirleyebiliyor, hatta dilediğiniz zaman yönünü değiştirebiliyorsunuz. Ergonomik ve şık olan bu takımlar her geçen dönem daha fazla tercih ediliyor.

2020 Köşe Takımı Renkleri

Artık renk seçenekleri de daha fazla. Hatta birkaç ana rengin bir arada kullanıldığı, canlı ve hareketli bir görünüm sunan köşe takımları da yeni sahiplerini bekliyor. Evinde dinamik bir dekorasyon uygulayanlar için bu modeller en ideal tercih olabilir.

Yeni trend köşe takımlarında kolluk da pek kullanılmıyor. Bu sayede daha ferah bir görünüm sunarak ortamın daha geniş görünmesine yardımcı oluyor. Dikiş detaylarının da estetik bir hat çizerek koltuk takımlarını süslediği de dikkatelerden kaçmıyor. Açılarak yatak formuna dönüşebilen modeller kalabalık aileler için gayet ideal.